Poznaj nową linię BIO!

Cellini BIO – kawa certyfikowana FAIRTRADE i CCPB

Marka Cellini to od dawna synonim jakości na rynku kawowym. W trosce o najwyższą jakość produktów od dziś możemy sięgnąć po kawy nie tylko badane laboratoryjnie pod kontem zawartości składników toksycznych i niezdrowych, lecz także te organiczne, czyli po prostu w 100% naturalne.

Co to znaczy kawa BIO?

Kawa, tak jak i inne produkty żywnościowe czy kosmetyczne, może być oznaczona jako towar BIO, ale co to oznacza w praktyce? Otóż, kawa BIO to po prostu artykuł, który powinniśmy określać mianem czystego biologicznie, a więc w pełni naturalnego. Oznacza to także, że taka kawa musiała zostać wyprodukowana bez użycia pestycydów, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, glutaminianów, barwników, antybiotyków, emulgatorów itd. Wybieranie produktów, które są organiczne, pozwala na kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a także unikanie dolegliwości pokarmowych czy alergii.

 

Certyfikat CCPB

Produkty Cellini z linii BIO, posiadają oba wspomniane wyżej certyfikaty. Warto wyjaśnić więc, dlaczego to tak ważne. Certyfikat CCPB to przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości produktów, których skład musi zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego. Ponadto produkty sygnowane CCPB muszą być ściśle kontrolowane na każdym etapie ich wytwórstwa – od produkcji, pakowania i transportu, do recyklingu – opakowania z linii BIO są więc niewielkie i z powodzeniem można je poddać takiemu procesowi.

Certyfikat FAIRTRADE 

Fairtrade to nowy model funkcjonowania handlu, mający na celu pomoc w rozwoju dla drobnych wytwórców (rolników, rzemieślników). Jest to zarazem jeden z nurtów ekonomii społecznej, której naczelną zasadą jest uznanie, iż człowiek jest ważniejszy od zysku. Uczciwe ceny skupu i poprawa warunków pracy rolników jest tu niezwykle ważna. Daje to szansę na lepsze życie dla społeczności rolniczych z krajów globalnego Południa. Dzięki Fairtrade życie już 1,66 miliona rolników i pracowników najemnych uległo poprawie. Wybierając Cellini BIO, masz więc realny wpływ na swoje zdrowie i pomoc ludziom z obszarów, które wciąż jeszcze nie dogoniły świata zachodniego.

Nowe produkty Cellini z linii BIO

W naszym sklepie internetowym, dostępne są trzy produkty z linii BIO. Mowa o dwóch propozycjach kawy ziarnistej i jednej kawie mielonej. CELLINI CREMA BEANS BIO 100% ARABICA została wytworzona ze 100% kawy Arabiki, pochodzącej z wybranych plantacji w Ameryce Środkowej i Południowej. To kawa o słodkim, aromatycznym smaku, z nutami orzecha laskowego i czekolady. Kolejną propozycją jest CELLINI ESPRESSO BEANS BIO 100% ARABICA, czyli kawa słodkim aromacie i delikatnej kwasowości z nutami zbóż i owoców. Linia BIO to także propozycja dla osób, które nie posiadają młynka do kawy. Oprócz dwóch kaw ziarnistych, w ofercie znajdziemy również kawę mieloną. CELLINI ORGANIC GROUND ESPRESSO 100% ARABICA, pochodzącą z wybranych plantacji w Ameryce Środkowej i Południowej.

 

Zapraszamy do spróbowania kaw Cellini z linii BIO.

Na zdrowie!

2019-10-14T14:25:43+00:00