La Pavoni, czyli tradycja, doświadczenie, design

Kawa to napój niemal magiczny i właśnie z tego powodu potrzebuje on odpowiedniej oprawy. Ekspres domowy marki La Pavoni Professional Lusso zdecydowanie zasługuje na miano eleganckiej i niezawodnej maszyny. Oprócz parzenia niesamowitej kawy, urządzenie zachwyca designem, który docenili najbardziej wymagający koneserzy sztuki.

La Pavoni, MOMA i Fabryka Snów

Od lat 70 XX wieku ekspresy domowe La Pavoni zachwycają swoim niezwykłym designem. Nic więc dziwnego, że model Professional Lusso jest wystawiany w Museum of Modern Art w Nowym Jorku (na zdjęciu). Jego niezwykle elegancka konstrukcja i precyzyjne, chromowane wykończenie wciąż nas zachwycają. Uchwyty utrzymane w kolorze klasycznej czerni sprawiają, że całość prezentuje się spójnie i niezwykle elegancko. Model wyróżnia się kompaktową formą, co zdecydowanie wpływa na wygodę jego użytkowania w każdym domu. Jest to sprzęt ponadczasowy i zwyczajnie zasługuję na miano pięknego. Tradycja spotyka się w tym wypadku z doświadczeniem, ale i nowoczesnością, co czyni Professional Lusso produktem wyjątkowym i ekskluzywnym. Z tego powodu ekspresy marki La Pavoni docenili nie tylko miłośnicy kawy czy designu, lecz także filmowy świat Fabryki Snów. Urządzenia zagościły więc na planach filmowych najbardziej znanych, hollywoodzkich produkcji. Mogliśmy podziwiać je chociażby w „Ojcu Chrzestnym”, „Utalentowanym Panu Ripley”, a nawet u boku Jamesa Bonda. Magia, jaką roztacza marka La Pavoni uwiedzie każdego i doprawdy nic w tym dziwnego.

Dlaczego La Pavoni?

Oprócz pięknego wyglądu i magicznej aury, ekspresy La Pavoni to przede wszystkim sprzęt solidny i wysokiej jakości. To właśnie z tego powodu ich konstrukcje pozostają niemal niezmienne od lat. Ekspres dźwigniowy do użytku domowego marki La Pavoni umożliwia najlepszą eksploatację kawy. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, jesteśmy w stanie uzyskać kremowe i głębokie espresso o wyrazistym smaku. Sztuka parzenia kawy polega na odpowiednio intensywnym obniżaniu dźwigni. Dzięki temu uzyskujemy idealną temperaturę do parzenia espresso, czyli około 92 °C. Owocem działania tego mechanizmu, jest napój idealnie wyważony w smaku i obłędnie pachnący. Wewnątrz maszyny znajduje się tłok, który jest sterowany dźwignią z zewnątrz – w taki sposób uzyskuje się preinfuzję, a następnie otrzymujemy kawę. W procesie parzenia niezwykle ważne jest to, że aby otrzymać kawę, koniecznie jest użycie własnych mięśni, co czyni smak kawy jeszcze bardziej wyjątkowym.

Ergonomia i ekologia

Użytkowanie ekspresów La Pavoni powinno kojarzyć się nie tylko z wyjątkowym designem i pyszną kawą, lecz także z wygodą. Większy bojler o pojemności 1,6l, w który został wyposażony model Professional Lusso, sprawia, że możemy otrzymać jeszcze więcej kawy jednocześnie. Ciśnienie w bojlerze wynosi 0,7-0,8 Bara. Manometr, czyli zegar, zawiadamia użytkownika o gotowości maszyny do pracy, a przy okazji świetnie wygląda. Zestawie Professional znajdziemy dwa sitka – na jedną kawę (7g) i na dwie (14g), miarkę, czyli specjalną łyżkę do dozowania kawy i tamper (ubijak). Poza tradycyjną dyszą do spieniania, w urządzeniu znajdziemy spieniania mleka. Warto dodać, że ekspres nie zużywa wiele prądu, co czyni go ekologicznym i przyjaznym dla środowiska.

Zapraszamy więc na pyszną kawę z ekspresu najlepszej jakości!

2019-03-15T10:06:16+00:00