Filmowy Makroklimat

Naszą nową, filmową przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Makroklimacie – miejscu gdzie o dobrą atmosferę dba także świetna kawa.

Makroklimat powstał w 2012 z inicjatywy Oli Mielcarz i Tomka Bułhaka. Ola była koordynatorem w fundacji realizującej projekty pomocy rozwojowej w Afryce, Tomek przez lata pracował w korporacjach.

„Z początku planowaliśmy uruchomić nasze bistro w Centrum, na Saskiej Kępie lub Mokotowie – tam, gdzie wszyscy. Później jednak zwróciliśmy uwagę na Gocław – restauracyjną pustynię, miejsce, gdzie mieszkańcy nie bardzo maja dokąd pójść na obiad czy wieczorne piwo.

Pomysł otworzenia lokalnego miejsca bardzo nam się spodobał – koncepcja była taka, aby stworzyć sąsiedzkie, bezpretensjonalne miejsce, gdzie wszyscy będą czuli się swobodnie, jak u siebie. Taki tez jest wystrój Makroklimatu – lubimy proste formy, naszym zdaniem to ludzie tworzą klimat miejsca, nie ściany. Prowadząc Makroklimat przez niespełna 2 lata udało się nam zgromadzić sporą grupę klientów – sąsiadów, z którymi zdążyliśmy się poznać – ani oni, ani my nie jesteśmy anonimowi. Ten efekt tworzy atmosferę, na której nam od początku bardzo zależało.”

MAKROKLIMATYCZNY REPORTAŻ

„Ponieważ działamy lokalnie, musimy być tak wszechstronni, jak się tylko da – nikt z Centrum do nas raczej nie przyjedzie, mając pod ręką dziesiątki innych miejsc. Nasza karta często się zmienia. Serwujemy śniadania, przystawki, sałatki, zupy, pizzę, dania główne i desery. Codziennie kucharze wymyślają zupę i danie dnia. O każdej porze dnia można zjeść coś interesującego.

Mamy dużo ciekawych softów, ponad 20 gatunków piwa (wyłącznie regionalne i importowane), przystępną cenowo kartę win i mocne alkohole. Mamy dobrą kawę (Cellini) i herbatę (Harney&Sons). Organizujemy przeróżne eventy – warsztaty kulinarne, warsztaty dla dzieci, slajdowiska, kiermasze żywności. Co tylko nam przyjdzie do głowy.”

MAKROKLIMATYCZNA WIZYTÓWKA

 

Tekst z cytatów: Tomasz Bułhak
Foto: Agnieszka Lisiuk

MAKROKLIMAT BISTRO&CAFE

ul. Jugosłowiańska 15
Gocław, Warszawa
Odwiedź Makroklimat także na facebooku: facebook.com/Makroklimat

 

037a

2018-09-05T22:58:02+00:00

Share This Story, Choose Your Platform!