Kwiaty od Ewy

Nasze inspiracje chodzą na spacery nie tylko po internecie. Szukamy ciekawych miejsc, osobowości, rozmów przy kawie i spotkań w cztery oczy. Tak właśnie było w minioną, mroźną sobotę. Spakowaliśmy ekspres, kawę i ruszyliśmy w trasę do Piastowa k/Warszawy.

Co dalej?

Rok temu właśnie tu, blisko stacji PKP powstała Klubokawiarnia „Cud Miód Malina” – kameralne, atmosferyczne miejsce, otwarte na pokolenia i ciekawe inicjatywy. Jedną z nich mieliśmy okazję poznać osobiście dzięki Ewie Milun-Walczak – artystce związanej z Inspiracjami Kawowymi, która zaprosiła nas na swoją prezentację i wernisaż.

Co dalej?

Całe wydarzenie ukryte pod hasłem „Co dalej?” oraz dojrzałym kwiatem na plakacie. Wewnątrz kawiarni kolejne, ujęte w ramy, dojrzałe, pokryte zmarszczkami – fotografie kwiatów. Przy kawie czekamy na kolejnych, zmarzniętych gości przybywających na spotkanie z Ewą.

Co dalej?

Kameralna sala już pełna, autorka z lekko drżącym głosem rozpoczyna prezentację. Krok po kroku przedstawia własne inspiracje, poprzednie prace, natchnienia, światy grafiki i fotografii. Pokazuje tak powszednie dla nas owoce i warzywa, ale przedstawione w zupełnie innym wymiarze, zbliżeniu, świetle. Wreszcie przechodzi do głównego tematu spotkania.

Co dalej?

Kwiaty – nie takie świeże prosto z ogrodu, kwiaciarni, ale takie, które już dawno powinny opuścić wazon. Ewa dała im jednak szansę, nowe życie – znalazła piękno w tym co dla wielu obumarłe i niepotrzebne. Uchwyciła je na fotografiach – kształty, profile, ruch, wolę życia – i zadała sobie oraz pozostałym pytanie.

Co dalej?

Po tym szukano nie tylko odpowiedzi ale także celowości oraz sensu pytania, ważnego nie tylko dla artystki ale i wielu zebranych. Co dalej z kwiatem, co dalej z życiem, co dalej z nami? Znak zapytania nie zamknął jednak całości. Ewa uchyliła drzwi do kolejnego miejsca swojej twórczości, w którym znów trafiliśmy na wiele fragmentów natury. Wygląda na to, że już wkrótce powrócimy do korzeni.

1609818_10202105512710703_116534020_n

Ewa Milun-Walczak
Urodzona w roku 1986, Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,
specjalizacja: projektowanie graficzne, fotografia. Aktualnie doktorantka ASP.
Autorka wielu zdjęć publikowanych na naszym blogu inspiracjekawowe.pl.


Wystawa prac otwarta w piastowskiej kawiarni „Cud Miód Malina” do końca lutego.
Odwiedź: Cud Miód Malina na Facebooku

 

2018-09-05T22:58:03+00:00