Dobry smak w Wilanowie

Wilanów – jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy – przyciąga nie tylko wielbicieli historii, parków i sztuki. Niedaleko od popularnej zabudowy pałacowej powstały nowoczesne, klimatyczne osiedla a przy nich nowe uliczki, przy których można trafić na inspirujące, kulinarne miejsca.

Do jednego z nich trafiliśmy w sobotnie przedpołudnie. Restauracja Taste Wilanów, powitała nas szerokimi parasolami zakrywającymi eleganckie stoliki przed słońcem. Do gorącej pory obiadowej zostało jeszcze sporo czasu dlatego na miejscu poprosiliśmy o kawę Cellini – znaną już z wcześniejszych spacerów.

Szybko mogliśmy przekonać się, że o dobrym smaku świadczy nie tylko jakość podanej kawy ale także to jak jest przygotowana i w czym jest podana. Eleganckie, wzorzyste filiżanki do espresso przez dłuższy czas stanowiły główną atrakcję wizyty.

Po rozmowie przed restauracją jakiej towarzyszyło podwójne espresso zajrzeliśmy do środka, gdzie trwały ostatnie przygotowania do przyjęcia gości. Jak przystało na nazwę – Taste –  trafiliśmy na stylowe, funkcjonalne miejsce przygotowane ze smakiem. To co od razu wpadło w oko to panoramiczna szyba oddzielająca kuchnię od sali restauracyjnej – świetne rozwiązanie dla dociekliwych oraz posiadających ograniczone zaufanie do kucharzy. Skoro o nich mowa warto spojrzeć na Stół Szefa Kuchni – wyróżniający się wielkością (2 metry) i kształtem z całego towarzystwa rozstawionego w gościnnej przestrzeni. Nad nim klimatu dopełnia hiszpańska lampa Vibia Rhytm. Właśnie w tym miejscu goście mogą liczyć na porady samego szefa kuchni oraz propozycje potraw spoza menu.

Przejdźmy teraz po dalszej części dla gości. Znajdziemy tutaj kilkanaście stołów elegancko rozstawionych i dopasowanych do całego miejsca. Aranżacja daje wrażenie swobody i komfortu. Zaplanowano także gościnną część dla najmłodszych klientów. Widać także duże przywiązanie gospodarzy do detali np. zamieszczone w różnych miejscach symbole restauracji m.in. hafty na poduszkach oraz to na co szczególną uwagę zwrócą panie – świeże, piękne kwiaty w miniaturowych, porcelanowych wazonikach.

Czas zajrzeć teraz do duszy tego miejsca, czyli do karty. Menu Taste Wilanów na stałe składa się z kilku sztandarowych potraw – w tym steków z doskonałej jakości polskiej wołowiny – ryb sprowadzanych z Włoch oraz irlandzkiej jagnięciny. Większość potraw szef kuchni tworzy z produktów dostępnych w danym sezonie. Co ważne, niemal codziennie w Taste Wilanów można zjeść nową, wyjątkową potrawę. W dniu naszej wizyty szczególnie polecano: chłodnik jagodowy, kurki w śmietanie, filet z dorsza na kurkach i sos kaparowy, spaghetti z vongolami oraz Rib-eye steak sezonowany na sucho przez okres 70-dni. Co ważne, restauracja Taste jako jedyna w Warszawie serwuje tego rodzaju steki.

Na zakończenie nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na spędzenie długiego dnia w Wilanowie. Spacer po historycznej części dzielnicy połączony z wizytą w Taste Wilanów to naprawdę apetyczne rozwiązanie. Nas nadal intryguje jak wygląda to miejsce wieczorem – wkrótce zajrzymy nie tylko na kawę ale także lampkę wina – z kulturalnym toastem za króla Jana III Sobieskiego.

 

ZAJRZYJ DO NAS:

Taste Wilanów
ul. Kazachska 1
02-999 Warszawa – Wilanów
www.taste.pl

Tekst: Mariusz Walczak
Foto: Ewa Milun-Walczak

2018-09-05T22:58:05+00:00